Kategorie
Nextommerce

Najważniejsze 5 sekund w życiu każdego serwisu

Dziś krótko, acz bardzo, ale to bardzo treściwie. W życiu każdego serwisu e-commerce jest taki moment, kiedy ważą się jego losy. Jest to moment bardzo krótki, bo trwa tylko 5 sekund. Kiedy dokładnie mają miejsce te kluczowe 5 sekund? W momencie, kiedy nowa osoba wchodzi po raz pierwszy na dany serwis. Dlaczego to jest tak […]

Dziś krótko, acz bardzo, ale to bardzo treściwie.

W życiu każdego serwisu e-commerce jest taki moment, kiedy ważą się jego losy. Jest to moment bardzo krótki, bo trwa tylko 5 sekund.
Kiedy dokładnie mają miejsce te kluczowe 5 sekund? W momencie, kiedy nowa osoba wchodzi po raz pierwszy na dany serwis.

Dlaczego to jest tak ważne?
To jest nie tylko „ważne”, ale wręcz fundamentalne. Jeśli coś pójdzie nie tak w te 5 sekund, to można się pakować i jechać do domu. Na dodatek sporo się dzieje w te 5 sekund.

Przechodząc do sedna:
W pierwsze 5 sekund pierwszej wizyty potencjalnego klienta na stronie, musi on być w stanie odpowiedzieć na 5 pytań.

I teraz uwaga, to jest jeden z krótszych, ale naprawdę najważniejszych wpisów, a to jest jego najważniejszy fragment. Te niepozorne 5 punktów poniżej mają moc większą, niż na początku się wydaje.

5 pytań, na które klient musi uzyskać odpowiedź w 5 sekund

1. Kim jesteś? / Co to jest?
2. Co jest w tym wyjątkowego i wyróżniającego?
3. Co ja będę z tego miał? (Słynne „What’s in it for me?”)
4. Czy to jest dla mnie właściwe?
5. Kto jeszcze tego używa?

 
To jest tak ociekające treścią i powagą, że po prostu pozostawię to tak jak jest. Nie będę tłumaczył każdego punktu z osobna, bo jeśli się nie rozumie alfabetu, to ciężko wytłumaczyć meandry poezji. To znaczy można, ale… po co? (No chyba że ten ktoś ma silne argumenty w postaci głębokiej kieszeni. Atut głębokiej kieszeni bije prawie wszystkie inne wysokie karty)

Powyższe 5×5 jest fundamentem. Źródłem, z którego wycieka wiele rzek. Jeśli więc ktoś chce zbudować dom, to niech zacznie od fundamentu. Jeśli ktoś chce przepłynąć całą rzekę, to niech zacznie od źródła i płynie z prądem, a nie od ujścia i pod prąd.

W odpowiedzi na “Najważniejsze 5 sekund w życiu każdego serwisu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *